Prowadzisz bloga na WordPressie? Zestaw przydatnych wtyczek

Prowadzisz bloga na WordPressie? Zestaw przydatnych wtyczek

Pisanie artykułu jest procesem trudnym i czasochłonnym. By go ułatwić i usprawnić, warto skorzystać z dostępnych narzędzi. Wiele udogodnień czeka na osoby, które prowadzą bloga lub realizują działania content marketingowe, wykorzystując do tego celu WordPressa. Poniżej prezentujemy zestaw wtyczek, które mogą być przydatne w Twojej codziennej pracy z WordPressem.

Dostępnych jest mnóstwo wtyczek, które warto zainstalować na swoim blogu. Najważniejsze z nich to m.in. pluginy:

  • usprawniające szybkość wczytywania strony,
  • walczące ze spamem w komentarzach,
  • poprawiające bezpieczeństwo WordPressa,
  • wspierające działania SEO.

Jednak nie tym pluginom poświęcony będzie wpis. Jeżeli chcesz zdobyć więcej informacji na ich temat zajrzyj tutaj i tu – są to artykuły, które dość szczegółowo prezentują ich funkcjonalność.

Wtyczki pomocne w planowaniu harmonogramu i tematów artykułów

Ciekawe wpisy na blogu są wabikiem na czytelników, a ich w miarę systematyczne publikowanie to dodatkowa zachęta do odwiedzania prowadzonej strony. Jeżeli chcesz zapanować nad publikacją kolejnych artykułów na blogu, poniższe wtyczki mogą okazać się niezwykle przydatne.

http://coschedule.com

Wtyczka WordPress - Coschedule.com

Znakomita wtyczka do zarządzania harmonogramem wpisów. W wygodnym panelu przypominającym kalendarz, wyświetlone są wszystkie napisane posty. Po wejściu do edycji danego artykułu możemy zmieniać takie elementy jak: autor, kategorie, status, data publikacji. Dodatkowo jest sekcja komentarzy i zadań, co znacznie ułatwia i usprawnia pracę nad artykułem oraz pozwala pamiętać o ważnych rzeczach. Dzięki taskom i komentarzom można prowadzić rozmowy z innymi osobami na temat artykułu.

Wtyczkę można zintegrować z posiadanymi profilami w mediach społecznościowych (Twitter, Facebook, Linkdin, Tumblr, Pinterest, Google+). Dzięki temu widoczne stają się statystyki polubień i udostępnień danego artykułu. Można też w szybki sposób dodać nowy wpis na profil w serwisach społecznościowych bezpośrednio z WordPressa.

Jedyny minus tej wtyczki to fakt, że jest płatna. Korzystanie z niej kosztuje 10$ miesięcznie.


Film reklamowy przedstawiający możliwości wtyczki.

Editorial Calendar

Wtyczka WordPress - Editorial Calendar

Wtyczka przedstawiająca listę wszystkich postów w formie przyjaznego kalendarza. Pozwala w prostu sposób zmieniać datę publikacji, przeciągając w kalendarzu okienko postu w inny dzień. Na stronie kalendarza można również w prosty i szybki sposób dodać szkic nowego postu.


Film przedstawiający mozliwości wtyczki

Wtyczki pomocne w optymalizacji treści

Optymalizacja treści jest przydatna z punktu widzenia SEO. Jeżeli chcesz, by Twoj blog stał się bardziej widoczny w wyszukiwarce, skorzystaj z funkcjonalnych wtyczek.

Schema Creator by Raven

Wtyczka WordPress - Schema Creator by Raven

Wtyczka udostępnia proste formularze na stronie postu, które zapisują dane strukturalne w stylu schema.org.

Schema.org jest to schemat znaczników danych strukturalnych wspierany przez najpopularniejsze wyszukiwarki. Dzięki tym danym wyszukiwarka potrafi rozpoznać pewne typy danych i przedstawić je bezpośrednio w wynikach wyszukiwania. Np. post na blogu dotyczy konkretnej książki. W metadanych uzupełniamy takie informacje jak nazwa książki, autor, data publikacji itp. Wyszukiwarka będzie umiała rozpoznać te dane i wyświetlić je na swojej stronie. Więcej informacji o schema.org możecie przeczytać tutaj.

SEO Plugin by SQUIRRLY

Wtyczka WordPress - Squirrly

Świetna wtyczka pomocna przy optymalizacji SEO artykułów. Analizuje treść i wskazuje, jakie warunki dobrze zoptymalizowanego tekstu nie zostały spełnione. Pokazuje, co należy poprawić w tekście i analizuje czy zostało to dobrze zrobione.

Plugin ten pomaga również w procesie pisania tekstu. Wyszukuje zdjęcia na odpowiednie słowo kluczowe, które można dodać do wpisu. Wyszukuje posty na Twitterze, artykuły na Wikipedii, blogach i innych stronach, do których odnośnik możemy wstawić do naszego artykułu. Wyszukuje również inne posty napisane na naszym blogu z odpowiednim słowem kluczowym, co bardzo pomaga w linkowaniu wewnętrznym.


Film przedstawiający możliwości wtyczki

Wtyczki pomocne w promocji treści

Każdemu blogerowi zależy na docieraniu ze swoimi artykułami do jak najszerszego grona odbiorców. Nie może się to odbyć bez odpowiedniej promocji. Ale i w tym niektóre pluginy są w stanie pomóc.

Social Networks Auto-Poster

Wtyczka WordPress - SNAP

Dzięki ten wtyczce, automatycznie po opublikowaniu nowego wpisu na blogu, zostaną dodane posty na profilach w mediach społecznościowych informujące o nowym artykule. Wystarczy uprzednio zintegrować plugin z kontami profili w social mediach i ustalić jak mają wyglądać dodane wpisy w poszczególnych serwisach (Facebook, Twitter, Google+, Blogger, Tumblr, Flickr, Linkedin, Pinterest, Youtube).

Inną wtyczką o podobnych właściwościach jest Microblog Poster

Sharebar

Wtyczka WordPress - Sharebar

Plugin wyświetla na stronie postu linko do polubienia i udostępnienia artykułu w mediach społecznościowych. Wtyczka ma liczne ustawienia pozwalające skonfigurować wtyczkę według własnych potrzeb.

Zapisz się do newslettera

Nie wysyłamy reklam, nie spamujemy. Tylko wartościowe materiały.